Podzim bez šnůr a sušáků

Podzim bez šnůr a sušáků

Slunečné počasí je u konce a sušení prádla může opět zabrat víc času než byste chtěli. Zkuste sušit jinak. V našich samoobslužných prádelnách vysušíte prádlo již do 30 minut. A jak na to?

Tady je pár rad, jak u nás správně sušit

  • Sušte efektivně /Nepřetěžujte sušiče

Do sušiče vkládejte jen tolik prádla na kolik je stroj určený. T. z., že do sušiče určeného na 14kg prádla (malý sušič) se vejde náplň z pračky určené na max. 10 kg prádla. Do sušiče na 21 kg prádla (velký sušič) se vejde náplň z pračky na max. 18 kg prádla.

Když naplníte velký sušič prádlem z dvou praček, zbytečně stroj přetěžujete. Sušení tak trvá zbytečně dlouho a vy tak mrháte nejen svým časem, ale i penězi a ještě může dojít i k přehřátí stroje a jeho poškození.

  • Optimální doba sušení

Při pohledu do ceníku máte možno pocit, že 15 minut sušení, tj. jeden sušící cyklus stačí. To ale neznamená, že prádlo bude za tuto dobu suché. Hodně záleží na materiálu sušeného prádla, ale i na objemu.

Doporučená doba sušení je 25-30 minut. Dle našich zkušeností i zkušeností naších zákazníků je tato doba optimální. Jsou ale specifické materiály, které si vyžadují delší dobu sušení, jako jsou např. péřové bundy, spacáky, a to i pro to, že tyto materiály se suší na nižších teplotách.

Naopak, oblečení z jemné tkaniny nebo funkční oblečení je suché i za méně než 20 minut.

Požadovanou dobu sušení je možné nastavit zaplacením odpovídající částky

100 Kč/30 minut/14 kg sušič

100 Kč/24 minut/21 kg sušič.

Dobu sušení lze prodloužit vhozením dalších žetonů či českých mincí před skončením sušícího cyklu nebo celý proces opakovat.

  • Čtěte štítky na prádle pro zvolení správné teploty sušení

Pro sušení prádla v sušičce je důležitý symbol čtverce s kruhem uprostřed. Pokud ho na prádle najdete, můžete Vaše věci dát bez problémů do sušičky.

Pro zvolení vhodné teploty sušení sledujte počet teček uprostřed kruhu.

Jedna tečka znamená, že oblečení můžete sušit v sušičce, ale jen na nízkých teplotách sušení (71°C).

Dvě tečky umožňují sušit na střední teplotě (82°C).

Tři tečky umožňují sušení na vysoké teplotě (87°C).

Pokud je čtverec s kruhem uprostřed přeškrtnutý, výrobce nedoporučuje prádlo sušit v sušičce. Dle našich zkušeností je ale možné použít program s nejnižší teplotou, vhodnou pro jemné prádlo (54°C).     

Jak tyto symboly napasovat na symboly na našich sušičkách se dozvíte na našich stránkách

http://www.pradelny-praha.cz/cs/jak-vyprat-a-vysusit.

Teplotu sušení je možné měnit i během sušícího cyklu.

Prádelny LAVOR